INDUSTRIAL Gallery

Industrial Gallery je nová galerie současného umění v centru Ostravy se sídlem na Zahradní ulici 10. Galerie prezentuje autory nové generace, talentované studenty, absolventy českých, slovenských a zahraničních vysokých škol s cílem rozvíjet jejich koncepty na začátku umělecké kariéry. Vedle děl nastupujících umělců se galerie zaměřuje na tvorbu již etablovaných umělců převážně z Česka a Slovenska. Nabízí tedy průřez špičkového umění od nejmladší generace, přes střední, až po nejstarší aktivně tvořící umělce. Prezentuje celou škálu médií vizuální kultury, volného a užitého umění s rozmanitým přístupem.

Přesahuje lokální význam na základě spolupráce s umělci
a kurátory ze zahraničí. Nabízí tak domácímu publiku nejaktuálnější dění v současném umění.

Industrial Gallery maže a překračuje hranici vnímání umění jako elitářského a chce vyvolat zájem veřejnosti o vznikající umění a jeho expanzí ven z pomyslně uzavřeného prostředí galerie například organizováním workshopů.

17.00–24.00
Na Ostravské muzejní noci vás zveme na setkání s Kristínou Šimekovou, která s vámi bude diskutovat o své tvorbě a představí médium malby a její abstraktní polohu.


30. 4. – 25. 5. 2012
KRISTÍNA ŠIMEKOVÁ – MAGIC WINDOWS/ MAGICKÁ OKNA

Kristína Šimeková (1986) je talentovaná absolventka malby a jiných médií (r. 2011) IV. ateliéru prof. Ivana Csudaia na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

Aby zážitky procházely všemi smysly INDUSTRIAL Cafe pro vás připraví noční pochutnání.

Kontakt:

Industrial Gallery
Zahradní 10
702 00 Moravská Ostrava
e-mail: info@industrialgallery.cz
web: www.industrialgallery.cz
tel.: 725 951 904