Cooltour

Multižánrové centrum Cooltour je první experimentální prostor pro současné umění v Ostravě, které si klade za cíl podporovat začínající umělce a mladé tvůrčí osobnosti, uskutečňovat nebo pomáhat jiným při realizaci společensky prospěšných projektů, rozvíjet nové talenty a obohacovat lokální kulturní prostředí. Nezávislé kulturní centrum je spojením umělecké laboratoře, kulturní instituce a komunitního prostoru a poskytuje zázemí pro setkávání a komunikaci lidí s touhou a potřebou tvořit.


17.00 Prodaná Rusalka
Prodaná Rusalka je surreálná pohádka – opera z prostředí prostonárodního svépomocného cirkusu. Některé osoby příběhu nejsou smyšlené a jakákoliv podobnost s žijícími a nežijícími osobami není náhodná. Tuto operu uvádíme
ve spolupráci s Operním studiem Fakulty umění Ostravské univerzity.

17.00–24.00 The Way Around / Jaro
Ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity a s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave uvádíme další cyklus výstavy v rámci projektu The Way Around nazvaný Jaro, který má za cíl konfrontovat tvorbu mladých umělců z různých škol a uměleckých ateliérů. Tentokrát půjde o dva malíře a dva sochaře ve výstavě nazvané 2x2.

Do pozdní noci návštěvníky přivítá ShakespearOva kavárna a bar, kde si mohou vychutnat skvělé drinky, načerpat sílu a přečíst si něco z naší knihovny. K tomu všemu bude hrát dobrá hudba, aby kulturní vyžití nabralo ty správné obrátky.

Kontakt:

Cooltour
Výstaviště Černá louka, pavilon C1 (vchod z ulice U Výstaviště)
702 00 Ostrava
e-mail: cooltour@cooltourova.cz
web: www.cooltourova.cz
tel.: 734 850 975