Alliance française Ostrava

Je nezisková organizace sídlící v centru Ostravy, která se věnuje šíření francouzského jazyka a frankofonní kultury v Moravskoslezském kraji.

17.00 Základy francouzštiny
Alliance française vás zve na hodinu francouzštiny pro začátečníky. Spolu s našimi lektory se naučíte základní fráze, díky kterým si poradíte při vaší příští návštěvě Francie: jak objednat v restauraci, koupit si bagetu nebo zeptat se na cestu kolemjdoucích.

18.30 Vernisáž výstavy „Skryté poklady“
od Michela Ocelota Michel Ocelot je francouzský režisér a autor animovaných filmů. Široké publikum oslovily především jeho snímky Kirikou a Azur a Amar. Tato výstava nám však představí i další poklady Ocelotovy tvorby jako například první krátkometrážní film Tři vynálezci v podobě oživlých krajek, dílo Legenda o ubohém hrbáčovi (César za nejlepší animovaný film v roce 1982) ve stylu dřevorytiny či sérii pohádek Ciné si a Pohádky noci ve formě siluet z černého papíru.

19.00 Promítání filmu „Kirikou“ od Michela Ocelota
Hrají: Theo Sebeko, Antoinette Kellermann, Fezele Mpeka (francouzsky s českými titulky) Kirikou se touží dostat z matčina lůna co nejdříve na svět. Narodí se v jedné vesnici v Africe. Brzy se ukáže, že jeho vesnice je zakletá čarodějnicí Karabou, která vysušila studny, unesla některé vesničany neznámo kam a zbylé vydírá. Místní obyvatelé jsou posedlí představou, že je čarodějnice pojídá. Karaba je velmi krásná, avšak krutá, obklopena hrůzostrašnými modlami. Malý Kirikou se rozhodne odhalit tajemství její krutosti a osvobodit vesnici ze zlých spárů.

Kontakt:

Alliance française Ostrava
Adresa: Na Hradbách 12, Ostrava 1, 702 00 Ostrava
e-mail: ostrava@alliancefrancaise.cz
web: www.alliancefrancaise.cz
tel.: 596 125 424